Bez ryzyka

Zakupy bez ryzyka

30 dni na zwrot

Nagrody

Nagrody

za opinie w sklepie

Program

Program

lojalnościowy

Dostawa

Darmowa dostawa

dla zakupów za min. 299zł

Obieraczki i drylownice

Pojemniki próżniowe na żywność

Co roku Polacy marnują 2 tony jedzenia. Powodem jest przede wszystkim utrata jego świeżości. W koszu lądują kilkudniowe wędliny, potrawka sprzed 3 dni czy ciasto z kremem. Wszystko dlatego, że jedzenie jest źle przechowywane. Tracimy na tym podwójnie: finansowo oraz zdrowotnie. Naczynia próżniowe temu zapobiegają, przynosząc wiele korzyści oraz pozwalając się cieszyć świeżymi oraz aromatycznymi posiłkami znacznie dłużej. Używanie ich na co dzień jest bardzo ważne, gdyż przechowywana w nich żywność nie psuje się tak szybko, dlatego unikamy zatruć pokarmowych, a także nieprzyjemnego zapachu czy problemów z resztkami jedzenia. Można je bezpiecznie przechować w pojemniku, a po kilku dniach przyrządzić z nich zdrowy i smaczny posiłek.

Pojemniki próżniowe to w zasadzie plastikowe czy szklane pudełka, z których odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki. Pozbawione tlenu wnętrze tworzy dobre środowisko do przechowywania żywności, bo jej świeżość wydłuża się nawet pięciokrotnie. Bakterie nie namnażają się tak, jak przy tradycyjnym przechowywaniu, więc jedzenie pozostaje w niezmienionym stanie. Zachowuje swój smak, aromat, a także składniki odżywcze. Pojemnik chroni też przed wilgocią oraz zamyka zapach w środku. Dzięki temu potrawy nie przesiąkają nawzajem swoimi zapachami. A trzeba przyznać, że mało smakowite jest ciasto, od którego czuć wędlinę. Dzięki próżniowemu przechowywaniu lodówka pozostanie czysta oraz pachnąca.

Naczynia próżniowe i ich zastosowanie

Choć z założenia te pojemniki służą do przechowywania żywności, to jednak mają wiele innych zastosowań. Są wręcz stworzone do marynowania mięs, bo nie dopuszczają tlenu i sprawiają, że kurczak czy łopatka nabierają pełni aromatu, a przyprawy lepiej wnikają. Stosując pojemniki próżniowe na żywność znacznie przyspieszamy ten proces, więc nawet marynowanie na kilka godzin przed przyjęciem czy imprezą, zapewni niesamowity smak potrawy. Co więcej, takie pojemniki są bardzo odporne na zmienne warunki termiczne. Można je wkładać do mikrofalówki czy trzymać w zamrażalce, a i tak doskonale spełnią swoje funkcje.

Duża różnorodność pojemników próżniowych na żywność

Najczęściej opakowania próżniowe stosuje się w kuchni. Ale równie dobrze sprawdzają się w innych częściach domu. Mogą ochronić sprzęt elektroniczny przed wilgocią oraz kurzem czy przedłużyć żywotność starych i zniszczonych książek. Stosuje się je też w łazience czy na strychu. Najczęściej służą do tego pojemniki próżniowe z pompką. Jest ona wbudowana lub dostępna oddzielnie w ramach zestawu. Służy do odsysania powietrza. Najczęściej opakowania posiadają gumową pokrywkę ze specjalnym wgłębieniem do włożenia pompki. W ten sposób można szybko i sprawnie zapewnić pudełku szczelność oraz próżniowość.

Pojemniki próżniowe z pompką

Nie ma jednego, uniwersalnego pojemnika na żywność. Każdy producent zaskakuje nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz ciekawym designem. Dzięki temu na rynku panuje naprawdę duża różnorodność. Pojemnik próżniowy z pompką może być dostępny pojedynczo lub w zestawie z innymi opakowaniami o mniejszych lub większych rozmiarach. A wybór jest naprawdę duży, bo litraż waha się od kilkuset mililitrów do kilku litrów. Mniejsze pojemniki są wprost idealne na przyprawy, a większe dedykowane są do mięs, ryb, ciastek, ciast, a także innych potraw. Bezpiecznie można w nich też trzymać kawę lub herbatę – dzięki temu ich aromat dłużej będzie świeży oraz wyrazisty.

Szklane pojemniki próżniowe

W naszym sklepie znajdują się pojemniki próżniowe szklane, jak i te bardziej tradycyjne, czyli plastikowe. Większość z nich jest przezroczysta, po to, by zawsze było wiadomo, co znajduje się w środku. Pudełka i opakowania przybierają różne kształty, bo dostępne są owalne i podłużne, jak i prostokątne i kwadratowe. Nie brakuje też pudełek o nieregularnych kształtach oraz przypominających słoiki. Niektóre z nich nie tylko spełnią swoją praktyczną funkcję, ale także staną się ozdobą wnętrza, dekorując choćby blat kuchenny. Zwłaszcza, że ich design jest minimalistyczny oraz nowoczesny.

Czytaj więcej >>

Pojemniki próżniowe

Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 4 dni
Wysyłka w 4 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
Wysyłka w 3 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
NULL