Login

Don’t have an account?

Search Results

so far empty...

Loading

Jak odświeżyć bułki w mikrofali?

  • 15 kwietnia, 2022
  • 4 Minutes
  • 0 Comments
Jak odświeżyć bułki w mikrofali?
Jak odświeżyć bułki w mikrofali?
By myKitchen.pl 15 kwietnia, 2022
  • Views: 2413
  • Add +

Świeże, miękkie i aromatyczne bułki na śniadanie to spełnienie marzeń, jednak nie zawsze mamy czas, aby wyskoczyć po nie rano do pobliskiego sklepu. Pieczywo często staramy się kupować na zapas i nie pamiętamy przy tym o konieczności zamrożenia przynajmniej części zakupów „na później”. Czerstwe bułki to jednak nic straconego. Nadal możemy przygotować z nich pyszne śniadanie czy podwieczorek. Wystarczy, że mamy do dyspozycji zwykłą kuchenkę mikrofalową. Jak odświeżyć bułki w mikrofali?

Jak odświeżyć bułki w mikrofali – trzy sposoby

Odświeżanie bułek w kuchence mikrofalowej to świetne rozwiązanie. Zajmuje to dosłownie kilka sekund, a rezultaty są na tyle zadowalające, że pozwalają znacząco zmniejszyć zjawisko marnowania żywności. Zatem jak odświeżyć bułki w mikrofali? Oto trzy sprawdzone sposoby:

Wilgotny ręcznik papierowy

Jeśli owiniesz czerstwą bułkę zwilżonym czystą wodą ręcznikiem papierowym, możesz skutecznie zmiękczyć ją i odświeżyć. Tak przygotowane pieczywo umieść na talerzyku i uruchom urządzenie na najwyższym poziomie mocy. Wystarczy dosłownie 10 – 15 sekund, aby bułka odzyskała miękkość i delikatną strukturę.

Pędzelek silikonowy

Jak odświeżyć bułki w mikrofali z pomocą silikonowego pędzelka? To proste: wykorzystaj go, aby posmarować bułkę mlekiem i uruchom urządzenie. Już po 10 sekundach pieczywo powinno zmięknąć. Jeśli nie, powtórz cały proces.

Miseczka z wodą

Para bardzo skutecznie zmiękcza i odświeża pieczywo. Umieść więc suchą bułkę na talerzyku, a obok niego wstaw małe naczynie z czystą wodą, na przykład miseczkę. Uruchom urządzenie na 10 sekund i sprawdź rezultaty. Jeśli bułeczka nie jest jeszcze wystarczająco miękka, powtórz zabieg.

Inne sposoby odświeżania pieczywa

Osoby, które wiedzą, jak odświeżyć bułki w mikrofali, mają też świadomość, że tak „reanimowane” pieczywo należy stosunkowo szybko spożyć, ponieważ bardzo szybko ponownie robi się twarde. Nieco lepsze efekty daje ponowne zapiekanie bułek w piekarniku, choć zajmuje to więcej czasu. Odświeżanie pieczywa w piecu przypomina trzecią metodę odświeżania bułek w mikrofali – należy umieścić je wewnątrz urządzenia wraz z naczyniem wypełnionym wodą. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie czerstwych bułek do przygotowania posiłku, który nie wymaga stosowania świeżego pieczywa. Będzie to między innymi:

  • bułka zasmażana w rozbitym jajku z przyprawami – można jeść ją z ulubionym serkiem kanapkowym, wędliną, serem żółtym i warzywami,
  • grzanki – bułkę wystarczy pokroić w kosteczkę i obsmażyć na niewielkiej ilości tłuszczu lub podpiec w piekarniku, sprawdzi się jako dodatek do zupy krem lub sałatki,
  • zapiekanka pudding – to danie idealne w wersji na słodko, które przygotowuje się z czerstwych bułek zalanych mieszanką mleka, jajek, cukru i dowolnych dodatków.

Jak przechowywać bułki, aby dłużej były świeże?

Nie musisz uczyć się, jak odświeżyć bułki w mikrofali, jeśli dowiesz się, jak właściwie je przechowywać. Nie sprawdzi się tutaj papierowy worek ze sklepu. Najlepiej jest owinąć pieczywo w bawełnianą ściereczkę i umieścić w chlebaku. Polecane są przede wszystkim chlebaki drewniane i bambusowe, ponieważ charakteryzuje je dobra wentylacja. Można również przechowywać bułki w zamrażarce i rozmrażać je poprzez odpiek tuż przed zjedzeniem. Kluczem do sukcesu jest jednak zamrożenie ich zaraz po zakupie.

Jak odświeżyć bułki w mikrofali? To proste zadanie, które wymaga jedynie ogrzania pieczywa i dostarczenia mu z zewnątrz wody, która nadaje miękkość. Tak odświeżone bułki warto jak najszybciej wykorzystać do przygotowania kanapek, aby nie pozwolić im na ponowną utratę odzyskanej delikatności.