Jak odświeżyć bułki w mikrofali?

Jak odświeżyć bułki w mikrofali

Świeże, miękkie i aromatyczne bułki na śniadanie to spełnienie marzeń, jednak nie zawsze mamy czas, aby wyskoczyć po nie rano do pobliskiego sklepu. Pieczywo często staramy się kupować na zapas i nie pamiętamy przy tym o konieczności zamrożenia przynajmniej części zakupów „na później”. Czerstwe bułki to jednak nic straconego. Nadal możemy przygotować z nich pyszne śniadanie czy podwieczorek. Wystarczy, że mamy do dyspozycji zwykłą kuchenkę mikrofalową. Jak odświeżyć bułki w mikrofali?

Jak odświeżyć bułki w mikrofali – trzy sposoby

Odświeżanie bułek w kuchence mikrofalowej to świetne rozwiązanie. Zajmuje to dosłownie kilka sekund, a rezultaty są na tyle zadowalające, że pozwalają znacząco zmniejszyć zjawisko marnowania żywności. Zatem jak odświeżyć bułki w mikrofali? Oto trzy sprawdzone sposoby:

Wilgotny ręcznik papierowy

Jeśli owiniesz czerstwą bułkę zwilżonym czystą wodą ręcznikiem papierowym, możesz skutecznie zmiękczyć ją i odświeżyć. Tak przygotowane pieczywo umieść na talerzyku i uruchom urządzenie na najwyższym poziomie mocy. Wystarczy dosłownie 10 – 15 sekund, aby bułka odzyskała miękkość i delikatną strukturę.

Pędzelek silikonowy

Jak odświeżyć bułki w mikrofali z pomocą silikonowego pędzelka? To proste: wykorzystaj go, aby posmarować bułkę mlekiem i uruchom urządzenie. Już po 10 sekundach pieczywo powinno zmięknąć. Jeśli nie, powtórz cały proces.

Miseczka z wodą

Para bardzo skutecznie zmiękcza i odświeża pieczywo. Umieść więc suchą bułkę na talerzyku, a obok niego wstaw małe naczynie z czystą wodą, na przykład miseczkę. Uruchom urządzenie na 10 sekund i sprawdź rezultaty. Jeśli bułeczka nie jest jeszcze wystarczająco miękka, powtórz zabieg.

Inne sposoby odświeżania pieczywa

Osoby, które wiedzą, jak odświeżyć bułki w mikrofali, mają też świadomość, że tak „reanimowane” pieczywo należy stosunkowo szybko spożyć, ponieważ bardzo szybko ponownie robi się twarde. Nieco lepsze efekty daje ponowne zapiekanie bułek w piekarniku, choć zajmuje to więcej czasu. Odświeżanie pieczywa w piecu przypomina trzecią metodę odświeżania bułek w mikrofali – należy umieścić je wewnątrz urządzenia wraz z naczyniem wypełnionym wodą. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie czerstwych bułek do przygotowania posiłku, który nie wymaga stosowania świeżego pieczywa. Będzie to między innymi:

  • bułka zasmażana w rozbitym jajku z przyprawami – można jeść ją z ulubionym serkiem kanapkowym, wędliną, serem żółtym i warzywami,
  • grzanki – bułkę wystarczy pokroić w kosteczkę i obsmażyć na niewielkiej ilości tłuszczu lub podpiec w piekarniku, sprawdzi się jako dodatek do zupy krem lub sałatki,
  • zapiekanka pudding – to danie idealne w wersji na słodko, które przygotowuje się z czerstwych bułek zalanych mieszanką mleka, jajek, cukru i dowolnych dodatków.

Jak przechowywać bułki, aby dłużej były świeże?

Nie musisz uczyć się, jak odświeżyć bułki w mikrofali, jeśli dowiesz się, jak właściwie je przechowywać. Nie sprawdzi się tutaj papierowy worek ze sklepu. Najlepiej jest owinąć pieczywo w bawełnianą ściereczkę i umieścić w chlebaku. Polecane są przede wszystkim chlebaki drewniane i bambusowe, ponieważ charakteryzuje je dobra wentylacja. Można również przechowywać bułki w zamrażarce i rozmrażać je poprzez odpiek tuż przed zjedzeniem. Kluczem do sukcesu jest jednak zamrożenie ich zaraz po zakupie.

Jak odświeżyć bułki w mikrofali? To proste zadanie, które wymaga jedynie ogrzania pieczywa i dostarczenia mu z zewnątrz wody, która nadaje miękkość. Tak odświeżone bułki warto jak najszybciej wykorzystać do przygotowania kanapek, aby nie pozwolić im na ponowną utratę odzyskanej delikatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak zrobić mak do makowca?
Jak zrobić mak do makowca

Jak zrobić mak do makowca?

Trudno wyobrazić sobie święta bez pachnącego drożdżowego makowca

Next
Jaki kieliszek do prosecco?
Jaki kieliszek do prosecco

Jaki kieliszek do prosecco?

Dobór rodzaju szkła do serwowanego alkoholu nie musi stanowić kłopotliwego

You May Also Like