Przekąski na domową imprezę – garść pomysłów

Organizujesz wkrótce domówkę? Zastanawiasz się, co podać na stół? Zachęcamy do wykazania się inwencją. Chipsy i popcorn to całkiem dobra opcja… Jednak można znacznie bardziej wzbogacić repertuar imprezowych przekąsek. Co zatem powiesz na pyszne kanapki w wersji mięsnej lub vege? Inna smakowita opcja to koreczki. A może wytrawne muffiny z pieczarkami? Warto też postawić na domowej roboty pizzę albo sałatkę. Niektórzy natomiast nie wyobrażają sobie imprezy bez śledziowych koreczków.

Na słodko

Na domówce nie powinno też zabraknąć słodyczy. Babeczki, minigalaretki, czekoladowe ziemniaczki lub kruche ciasteczka będą mile widziane. Dobrze pasują one do słodkiego wina albo do soków owocowych. Tego typu imprezowe przekąski przygotowuje się dość szybko, a smakują niemal każdemu. Wyłożone na tacy czy większych talerzach, szybko znikną w brzuchach gości.

Wsparcie kulinarne

Pamiętaj, że przyjaciele zapewne chętnie wesprą Cię przy organizacji. Nie krępuj się poprosić o przygotowanie czegoś na ząb. Zresztą – mało kto będzie chciał przychodzić na imprezę z pustymi rękami. Gdy każdy przyniesie coś od siebie, stół będzie uginał się od smakołyków. A kiedy goście dobrze się znają, wiadomo, co kto lubi. Nie będzie więc mowy o spożywczych faux pas. Powodzenia w przygotowaniach do epickiej domówki!

Deska serów

Dobrym pomysłem jest przygotowanie tak zwanej ”deski serów”, w jej skład wchodzą różne rodzaje serów, dobrej jakości wędlin oraz owce. Warto pamiętać, że duże znaczenie będzie miał jej wygląd. Zadbaj o to, aby deska była drewniana, warto także uzupełnić ją o miseczki, w których możesz umieścić słone przekąski, owoce lub orzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Niskokaloryczne desery – poznaj nasze propozycje

Niskokaloryczne desery – poznaj nasze propozycje

Kiedy jesteśmy na diecie, pierwszą rzeczą, którą robimy jest rezygnacja ze

Next
Ekologiczny ryż – dlaczego warto, aby zagościł w kuchni?

Ekologiczny ryż – dlaczego warto, aby zagościł w kuchni?

Ryż to produkt spożywczy, który popularny jest na całym świecie, to też główny

You May Also Like