Parasole ogrodowe – jak wybrać dla siebie właściwe rozwiązanie?

Parasol ogrodowy to praktyczny element, dzięki któremu będzie szansa na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w ogrodzie z miejscem wypoczynku, które pozwoli ukryć się przed słońcem.

Dostępne w ogrodosfera.pl parasole ogrodowe to szeroki wybór różnych propozycji począwszy od klasycznych, prostych modeli przez te montowane na ścianach i parasole łamane czy tak zwane żagle. Warto wiedzieć, który parasol wybrać i czym będzie się charakteryzował. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, dzięki którym możliwe że znalezienie właściwego parasola ogrodowego stanie się łatwiejsze.

Jak powinno się wybierać parasol ogrodowy?

Planując wybór parasola ogrodowe należy mieć na uwadze kilka kwestii, które taki wybór będą determinowały. Przede wszystkim podstawowy parametr to wielkość wybieranego parasola. Trzeba brać pod uwagę to w jakiej przestrzeni parasol będzie wykorzystywany, jaką przestrzeń ma on osłaniać. W ten sposób będzie można ocenić jaka wielkość osłony będzie najlepsza. Poza tym istotne będzie przeznaczenie takiej osłony. Jeśli będzie się wybierać parasol do stołu wystarczy prosty model z dopasowaną średnicą. Jeśli przestrzeń do osłonięcia będzie większa to w tej sytuacji zdecydować sie można na tak zwany żagiel, który stworzy większe zadaszenie czy to w ogrodzie czy nad tarasem. 

Tradycyjne parasole ogrodowe

Najbardziej podstawową opcją będzie tradycyjny parasol przeciwsłoneczny, który jest okrągły i różnić się będzie średnicą, materiałem z jakiego wykonany jest stelaż oraz tym czy kij będzie łamany, prosty czy rozkładany. W zależności od tych cech dostępne mogą być w cenie już od 200 złotych do nawet kilku tysięcy przy specjalnym materiale czy dużym rozmiarze parasola. taki parasol najlepiej sprawdza się jako osłona nad stołem. Do zewnętrznych zastosowań warto wybierać parasole o podwyższonej wytrzymałości materiały.

Parasole łamane na balkon i taras

Innym rozwiązaniem będą parasole montowane na balkonie albo na tarasie. W tym przypadku można wybierać takie z mocowaniami do barierki czy parasole łamane, dzięki którym ustawiać można w różny sposób nachylenie czaszy chroniąc się w ten sposób przed słońcem. Parasole z takimi możliwościami kosztować będą od 1500 złotych, a cena będzie uzależniona od stelażu, materiału czy wielkości. Im bardziej skomplikowana budowa stelaża tym wyższa będzie cena.

W przypadku parasoli ogrodowych łamanych dobrym wyborem będzie ich wykorzystanie jako uzupełnienie dla kompletów wypoczynkowych. Dzięki wykorzystaniu łamanej konstrukcji stelaż można ustawiać względem położenia słońca.

Osłony i żagle ogrodowe

Rozwiązaniem w przypadku chęci osłaniania większej przestrzeni będą osłony i zacieniacze powszechnie określane jako żagle. To rozwiązania właściwe dla tych osób, które chcą stworzyć większą zacienioną przestrzeń. Taka osłona ma większą powierzchnię i charakteryzuje się tym, że jest efektowna. Jednak minusem będzie to, że nie ma możliwości zmian ustawienia. Tego typu rozwiązania będą właściwym wyborem przede wszystkim do dużych ogrodów i przestrzeni, ponieważ również system mocowania będzie zajmował sporo miejsca. Koszty uzależnione są właśnie od materiału z jakiego osłona będzie wykona, a także od tego jak duża będzie osłona.

Możliwości jeśli chodzi o stworzenie zacienionej przestrzeni w ogrodzie czy na tarasie są zróżnicowane, dlatego każdy może szukać rozwiązań odpowiadających jego potrzebom i oczekiwaniom. Warto mieć to na uwadze i zapoznać się z tym jakie rozwiązania dostępne są w sprzedaży, by spośród nich wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Gdzie zamówić dobrą pizzę w Kętach?

Gdzie zamówić dobrą pizzę w Kętach?

W Kętach swoją działalność prowadzą różne punkty gastronomiczne

Next
Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki
Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki

Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki

Czy jest zdrowy?

You May Also Like