Co można zrobić z patyczków do szaszłyków?

Jeśli tu jesteś to znaczy, że szukasz nieszablonowych rozwiązań w zakresie wykorzystania patyczków do szaszłyków. Poza oczywistym wynikającym z samej nazwy zastosowaniem patyczki dają nam szereg możliwości na pobudzenie naszego kreatywnego myślenia i rozwoju umiejętności manualnych w zakresie DIY, czyli prac zrób to sam, szczególnie w domowych warunkach. Przygotowaliśmy kilka propozycji na umilenie Twojego wolnego czasu. Wybierz podpowiedź dla siebie i koniecznie podziel się wrażeniami. A my tymczasem zaczynamy wyliczając odpowiedzi na kluczowe pytanie postawione w tytule naszego artykułu – co można zrobić z patyczków do szaszłyków?

Patyczki do szaszłyków w kreatywnej odsłonie

Kasztanowe ludziki
Do przygotowania kasztanowych ludzików potrzebujemy kasztanów, patyczków do szaszłyków i odrobinę dziecięcej wyobraźni. Zaczynamy od najprostszej z propozycji, która pozwoli nam zachować patyczki do szaszłyków na później celem kreatywnego wykorzystania. Nie musimy czekać na jesienne zadanie domowe naszych pociech – kasztanowe ludziki to także świetna forma zabawy dla najmłodszych, która pozwoli nam oderwać ich od świata telewizji czy komputera.

Bierki domowej robotyPatyczki do szaszłyków w prosty sposób możemy zamienić w zestaw bierek do rodzinnego grania. W najprostszej wersji nie musimy robić z nimi nic aby móc rozpocząć rozgrywkę. Wystarczy rozsypać je na stole i ramach rundy każdego z graczy wyciągać po kolei jedną za drugą w taki sposób, aby nie poruszyć innych szaszłykowych bierek. W ramach urozmaicenia i dodania trudności naszej rozgrywce możemy przygotować kilka wyżej punktowanych bierek, których wyciągnięcie nie będzie już takie proste. Każde utrudnienie powodują dodatkowe elementy u czubka bierki. Możemy je zrobić wykorzystując klej na gorąco i większe przyprawy lub elementy z pasmanterii takie jak drobne koraliki, kółeczka czy cekiny.

Użytkowe zastosowania patyczków do szaszłyków

Ozdoby świąteczne na stół
Tworząc wszelkiego rodzaju stroiki, świąteczne ozdoby na stół często wykorzystujemy sztuczne kwiaty. Przyda nam się więc stelaż, który zachowa ich formę, a najlepiej wykonując go DIY co możemy zrobić z patyczków do szaszłyków. Aby trwale skleić w pożądany przez nas sposób patyczki warto wykorzystać klej na gorąco lub nitkę zszywają ze sobą patyczki. Rekomendujemy patyczki ułożyć krzyżowo lub na kształt choinki. Taki stelaż pozwoli nam na długo zachować kształt naszym stroikom.

Podpórki i tabliczki dla roślin

Kto z nas nie lubi troszczyć się w domowym zaciszu o dobro naszych kwiatów? Co można zrobić z patyczków do szaszłyków aby i naszym zielonym towarzyszom sprawić przyjemność? Pierwsza z naszych propozycji to podpórka do roślin – chcąc zachować ich kształt podczas pięcia się w górę wystarczy patyczek do szaszłyka wbić w ziemnie i przywiązać delikatnie łodygę do naszej DIY podpórki. Co więcej taki patyczek w doniczce możemy wykorzystać jako etykietę przymocowując do patyczka informację o nazwie rośliny i/lub dodatkowej instrukcji przypominającej o częstotliwości podlewania czy innych preferencji naszego kwiatka.

Wykałaczki

Chociaż dentyści preferują wykorzystanie dedykowanych flosserów to zdarza się, że w przypadku gdy wejdzie nam coś nieproszonego między zęby wykałaczka bywa dla nas zbawieniem. A gdy jej nie ma? Patyczek od szaszłyka może stać się naszą doraźną pomocą. Pamiętajmy jednak, żeby w taki sposób wykorzystywać patyczki w wyjątkowo delikatny sposób i jeśli nie jesteśmy zmuszeni przez sytuację to skorzystajmy z rozwiązań bardziej komfortowych dla naszych zębów i dziąseł.Jesteśmy fanami cyrkularnego wykorzystywania przedmiotów i nie wyrzucania ich jeśli mogą przydać nam się raz jeszcze, w tym w zupełnie nowym wydaniu. Jeśli nasze propozycje sprawiły, że razem z nami poszukujesz teraz nowych zastosowań swoich codziennych przedmiotów to nasz cel został spełniony. Pamiętajmy, ze jedynymi ograniczeniami jest nasza własna wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Ile kofeiny jest w kawie?

Ile kofeiny jest w kawie?

Jak działa kofeina?

Next
Gdzie zamówić dobrą pizzę w Kętach?

Gdzie zamówić dobrą pizzę w Kętach?

W Kętach swoją działalność prowadzą różne punkty gastronomiczne

You May Also Like