Login

Don’t have an account?

Search Results

so far empty...

Loading

Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki

  • 25 sierpnia, 2022
  • 4 Minutes
  • 0 Comments
Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki
Materac lateksowy- ciekawa alternatywa dla klasyki
By myKitchen.pl 25 sierpnia, 2022
  • Views: 321
  • Add +

Czy jest zdrowy?

W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów na ten temat i wiele opinii. Zostało przeprowadzone wiele testów klinicznych oraz badań potwierdzających, że takie materace zapewniają duży komfort zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Taki komfortowy sen jest zawdzięczamy, dzięki dopasowaniu materaca do krzywizn kręgosłupa. Cały proces zasypiania i późniejszego spania przebiega bez zakłóceń. Każdy kto kiedyś skorzystał z takiego materacu albo go widział zdaje sobie sprawę z jego elastyczność. Cecha ta pozwala na dopasowanie się kształtem do wypukłości i wklęsłości kręgosłupa. Następnie materac może powrócić do pierwotnego stanu. Warto wspomnieć o braku wypustek i spadków w materiale. Wszystkie te pozytywne cechy łączą w sobie Materac Hevea Baby . Przed zakupem  tego rodzaju artykułów warto zorientować się w twardości materaców ze względu na osobiste preferencje.

Co jeśli dziecko ma alergię?

Jest to ważny aspekt. Jeśli u dziecka występuje choroba autoimmunologiczna powinno się zorganizować mu specjalne środowisko spania. Materace wykonane z innych materiałów mogą zawierać alergeny, które będą uczulały pociechę i utrudniały jej sen. Pociąga to gorsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Materace lateksowe natomiast są zupełnie wolne od alergenów, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla alergików. Jest to cecha, która przekłada się na ich zdrowotność. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość zachowania wysokiej higieny produktu. Takie materace są wolne od grzybów, pleśni oraz są generalnie łatwe w czyszczeniu.

Istotną cechą materaców lateksowych jest odpowiednia rekuperacja powietrza. Przepuszczają je w sposób odpowiedni, dzięki czemu zmniejszają lub zupełnie niwelują pocenie się podczas spania.

Pomimo względnie wysokich cen produktów tej klasy, klienci decydują się na ich zakup ze względu na wysoką jakość wykonania oraz wygodę. Przed wyborem lateksowego materacu warto sprawdzić czy spełnia indywidualne oczekiwania. Można jednoznacznie stwierdzić, że jest zdrowy. Natomiast gusta dzieci i dorosłych się różnią. Dlatego należy przetestować materac przed jego zakupem i wyrobić sobie opinie.

Pozostałe zalety materaców lateksowych

  • Do innych zalet materaców lateksowych zdecydowanie należy wytrzymała budowa z bloczków lateksowych. Zostały one odpowiednio ułożone, tak aby znalazły się tam kanały wentylacyjne. Już wcześniej wspomniano, iż zapewnia to odpowiedni przepływ powietrza.
  • Tego rodzaju materac to idealne rozwiązania dla małych dzieci oraz niemowlaków. Jest to zawdzięczone zdrowotnymi właściwościami, jak na przykład nie zbieranie kurzy i alergenów.
  • Są one również dedykowane dla osób skarżących się na bóle pleców. Wynika to z elastyczności i możliwość dopasowania się do każdego kręgosłupa. Często zalecane dla osób posiadających choroby kości albo autoimmunologiczne.

Materac lateksowy czy piankowy?

Są to materace mające wiele wspólnych cech. Posiadają oczywiście kilka różnic. Istnieją materace, w których połączono pozytywne cechy zawarte w piankowej i lateksowej budowie. Doskonałe cechy materiałów lateksowych posiadają Materace Hevea Junior.

Pianki termoplastyczne i wysoko plastyczne, podobnie jak lateksowe bloczki dostosowują się bardzo dobrze do ciała. Dzięki temu dopasowanie się do krzywizn kręgosłupa jest dokładne. Umożliwia to wygodne spanie w dowolnej pozycji. Doświadczenie płynące z używania materaców piankowych jest bardzo podobne, co w lateksowych. Istnieje oczywiście kilka różnic w strukturze materiału. Podjęcie decyzji o zakupie określonego modelu powinno wynikać z osobistych upodobań. Niewątpliwie oba warianty są zdrowe.