Login

Don’t have an account?

Search Results

so far empty...

Loading

Modne wnętrza 2022 – jakie trendy będą dominować w przyszłym roku?

  • 28 grudnia, 2021
  • 4 Minutes
  • 0 Comments
Modne wnętrza 2022 – jakie trendy będą dominować w przyszłym roku?
Modne wnętrza 2022 – jakie trendy będą dominować w przyszłym roku?
By myKitchen.pl 28 grudnia, 2021
  • Views: 298
  • Add +

Wraz z początkiem każdego nowego roku kalendarzowego coraz wyraźniej zaznaczają się trendy, które będą dominować branżę beauty, uliczną modę czy wystrój wnętrz. Od dwóch lat wyraźnie dostrzec można, że otaczająca nas pandemiczna rzeczywistość wpływa nie tylko na nasze codzienne życie, lecz ma istotny wkład w kształtowanie naszych potrzeb.

Ograniczenia pandemiczne dobitnie pokazały, jak ważnym czynnikiem dla naszego dobrego samopoczucia stał się cieszący oko wystrój naszych domów i mieszkań. Czy modne wnętrza 2022 będą różnić się od propozycji, które zdominowały miniony rok? Zapraszamy do zapoznania się z trzema trendami, które będą towarzyszyć nam w 2022 roku.

Modne wnętrza 2022 czerpią inspirację z natury

Konieczność przebywania w czterech ścianach swojego mieszkania i niemożność swobodnego podróżowania sprawiły, że coraz większą uwagę zaczęliśmy poświęcać czynnikom, które przybliżają nas do wrażenia obcowania z przyrodą. Należą do nich zarówno drewniane meble, jak i pochodzące z naturalnych materiałów dodatki, które szybko uzyskały miano absolutnego must-have.

W tym sezonie na szczególne powodzenie może liczyć orientalny bambus. Roślina ta z powodzeniem wykorzystywana jest przy tworzeniu, mat, stolików, lamp i szeregu innych dodatków, które pozwalają nam nadać domowemu wnętrzu bardziej naturalny charakter. Warto rozważyć również wykorzystanie bambusowego motywu w charakterze tapety do sypialni bądź salonu, lub przyozdobić kuchnię płytkami z podobnym motywem.

Modne wnętrza 2022 tworzą domową atmosferę

Aby czuć się dobrze w domowym zaciszu, należy nadać mu odpowiednio przytulny charakter. W tym sezonie próżno szukać dodatków reprezentujących surowy minimalizm podkreślany przez różne odcienie bieli. Modne kolory wnętrz 2022 mają za zadanie stworzyć przestrzeń pełną ciepła i bezpieczeństwa.

Jeśli chcemy osiągnąć oczekiwany rezultat, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby wnętrza naszych domów były pełne gustownych detali, dobrze oświetlone, wygodne i komfortowe. W realizacji tego założenia pomocne są przede wszystkim dywaniki, poduszki, koce czy zasłony w przykuwających uwagę fakturach i odcieniach. Warto zwrócić uwagę również na kwestię zastosowanych materiałów – należy sugerować się materiałami naturalnymi, podkreślającymi ekologiczny charakter dekoracji.

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, w których stawiano na prostotę i umiarkowanie, modne wnętrza 2022 są pełne dodatków. Warto wyznaczyć miejsce na ekspozycję ważnych dla nas drobiazgów oraz pamiątek, które mają szczególne znaczenie i wywołują pozytywne skojarzenia, gustownie komponując się przy tym z pozostałymi akcesoriami we wnętrzach.

Modne kolory wnętrz 2022 roku – na co warto stawiać?

Barwami, o które będą opierać się modne wnętrza 2022 roku, są przede wszystkim te, kojarzone z barwami ziemi. Szczególnym powodzeniem będą cieszyć się intensywne odcienie:

-brązów,

-zieleni,

-żółci.

Odcienie tych trzech barw warto zastosować zarówno na ścianach, jak i uwzględnić podczas dobierania zdobiących pomieszczenia dodatków. Taka kompozycja umożliwi stworzenie spójnego, żywego wnętrza, które będzie ożywiać domową aurę. Decydując się na aranżację przestrzeni w oparciu o jeden nadrzędny motyw kolorystyczny, konsekwentnie dobierając do niego odpowiednie meble oraz dodatki, gwarantuje nam to gustowny efekt końcowy, który z pewnością dobrze zniesie nieustanne zmiany trendów.

Modne wnętrza 2022 nie odchodzą również od zamiłowania do stylu vintage, umiejętnie wplatając jej elementy w wystrój. Umiejętne zestawienie przedmiotów sprzed dekad, nadaje pokojom nonszalanckiego sznytu, tworząc przy tym przytulną aurę. To również nawiązanie do popularnego w ostatnich latach stylu zero waste, łączącego dbałość o środowisko z poszukiwaniem własnego stylu.

Postaw na modne wnętrza 2022 z marką Milabud

Szukasz firmy, która pomoże Ci stworzyć modne wnętrza 2022 w oparciu o farby najlepszych producentów? Postaw na ofertę firmy Milabud (milabud.pl) – sprawdzonego dystrybutora farb i akcesoriów do prac wykończeniowych. Spraw, aby wnętrze Twojego domu odzwierciedlało Twoje upodobania i wejdź w 2022 rok z nowymi planami na odświeżenie swoich czterech kątów.