Czym jest markizeta i gdzie się ją stosuje?

Firany i zasłony to taki standard w wielu pomieszczeniach. Niekiedy traktowane są one jako taka „kropka nad i”, jeżeli chodzi o aranżację całego pomieszczenia. A czym dokładnie jest markizeta i dlaczego mówi się o tym odnosząc się do wykończenia wystroju okien? Warto się tego dowiedzieć, jeżeli ktoś szuka czegoś unikalnego, co na pewno będzie zachwycać, jeżeli chodzi o estetykę całego wnętrza.

Siateczka na firanie

Może sama nazwa „markizeta” nie jest tak doskonale znana, ale całkiem możliwe, że duża część osób w jakiś sposób miała z tą tkaniną do czynienia. Otóż jest to materiał – siateczka, który w zależności od splotów, może posiadać małe lub duże oczka. Z tej oto tkaniny szyte są bardzo piękne firany, które można powiesić w oknach swojego domu. Piękna propozycja, która będzie komponować się z wnętrzami urządzonymi w sposób tradycyjny, jak również nowoczesny.

Markizeta, którą można znaleźć między innymi na https://www.firantex.pl/tra-pol-17-markizeta.html powinna być wybierana nie tylko ze względu na wielkość splotów, ale również na to, w jakim pomieszczeniu mają zawisnąć oraz w zależności od tego, ile kto chciałby promieni słonecznych wpuścić do środka. Jeżeli ktoś w znacznym stopniu chciałby ograniczyć ilość światła słonecznego, to powinien wybierać markizety o drobnym splocie. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z pomieszczeniami położonymi po stronie południowej. Markizety o większych oczkach dedykowane są do pozostałej ilości pomieszczeń. Dzięki temu do środka będzie wpadała duża ilość światła dziennego, dzięki czemu będzie można również nagrzać pokoje znajdujące się po stronie północnej, wschodniej i zachodniej.

Gdzie można powiesić firanki z siateczki?

Jeżeli ktoś uważa, że markizeta nie jest tkaniną mocną, to jest w błędzie. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał bardzo solidny, który na dodatek można wielokrotnie prać. Zaletą jest to, że można powiesić je nawet jeszcze wilgotne. Szybko wyschną – w szczególności, jeżeli będą wystawione na ekspozycję promieni słonecznych.

Zakupić je można w różnych wzorach. Zarówno jednolite, jak również haftowane, które są dowodem na nie lada wykonany kawał dobrej roboty. Te drugie, z haftem, warto powiesić w pomieszczeniach, gdzie ma panować przytulna atmosfera. Można tu mieć na myśli sypialnię, ale również salony, czy też do jadalni. Chyba, że w głównym zamierzeniu mają być to pomieszczenia, gdzie dedykowany jest styl nowoczesny. Wtedy lepiej zdecydować się na firany jednolite, bez żadnych wzorów. Zwracając uwagę na takie detale, pomieszczenia będą urządzone w stylu jednolitym, harmonijnym, estetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Modne wnętrza 2022 – jakie trendy będą dominować w przyszłym roku?

Modne wnętrza 2022 – jakie trendy będą dominować w przyszłym roku?

Wraz z początkiem każdego nowego roku kalendarzowego coraz wyraźniej zaznaczają

Next
Kamień elewacyjny – alternatywa dla zwykłego tynku

Kamień elewacyjny – alternatywa dla zwykłego tynku

Budując dom, oprócz samego jego wykończenia w środku, każdy z nas zwraca uwagę

You May Also Like