Jak zrobić tosty w tosterze?

Jak zrobić tosty w tosterze

Tosty to jedno z najprostszych dań, które króluje na naszych śniadaniowych talerzach. Są bardzo łatwe w przygotowaniu i nie potrzeba wielu składników, by stworzyć sycące i niezwykle smaczne śniadanie. Mogą być podawane na wiele sposobów, a ich smak każdemu przypadnie do gustu. Jak zrobić tosty w tosterze, by stanowiły doskonały sposób na prosty posiłek?

Jak zrobić tosty w tosterze?

Zrobienie tostów w tosterze nie powinno przysparzać nikomu żadnych trudności. Jedyne czego potrzebujemy to sprawny toster oraz składniki do tostów. Ich wykonanie nie zajmuje więcej niż 10 minut, co czyni je świetną propozycją na szybkie śniadanie, lunch czy kolację. Bardzo ważne jest, by przygotowywane tosty w tosterze umieszczone w nim były na odpowiedni czas.

Najczęściej tostery wyposażone są w dwie diody, czerwoną i zieloną. Gdy tosty są gotowe, na urządzeniu zapala się zielona kontrolka. Czerwona oznacza, że tosty powinny spędzić jeszcze chwilę w tosterze. Warto zaznaczyć jednak, że czas, po którym zapali się zielona lampka, czasami jest zbyt krótki i tosty powinny jeszcze chwilę spędzić w urządzeniu. Najrozsądniejsza jest własna ocena, czy składniki zdążyły się wystarczająco zapiec i czy powierzchnia tostów jest wystarczająco chrupka.

Jaki toster sprawdzi się najlepiej?

Wydawałoby się, że każdy toster daje takie same możliwości i efekt końcowy. Nie do końca jest to prawda. Jak wybrać dobry toster, by zrobić tosty w tosterze? Przede wszystkim, czym większa moc naszego urządzenia, tym tosty będą robić się szybciej i mocniej zapiekać składniki. Niekiedy bywa tak, że toster pomimo upływu kilku minut wciąż nie zapieka wystarczająco kromek. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, kiedy posiada on za niską moc.

Na rynku można znaleźć także urządzenia z wymiennymi płytkami. Niestety tego typu maszyny, które dodatkowo mają niską cenę, zazwyczaj nie są w stanie przyrządzić odpowiednio chrupkich i ciepłych kromek. Najlepszym wyjściem jest zatem kupienie tostera ze średniej półki cenowej, który będzie posiadać minimum 750 W.

Najlepsze dodatki do tostów w tosterze

Klasyczne tosty, które najczęściej królują na naszych talerzach to te z serem żółtym i szynką. Posmarowane z wierzchu masłem to gwarancja niezwykłej chrupkości i pięknego aromatu. Warto jednak eksperymentować w kuchni i bawić się dodatkami do tostów, by nie były one nudne i monotonne. Przede wszystkim warto klasyczny żółty ser zamienić na jego inną odmianę, na przykład fetę, delikatną mozzarellę lub nieco ostry cheedar, który po podgrzaniu charakterystycznie się ciągnie. Dobrym sposobem jest wykorzystanie różnych rodzajów wędlin, od klasycznej szynki wieprzowej po salami czy kurczaka wędzonego.

A co z warzywami w tostach?

Warzywa jak najbardziej warto umieszczać pomiędzy kromkami, gdyż dodają witamin i sprawiają, że tosty sycą na dłużej. Lepiej stawiać na warzywa o mniejszej zawartości wody, na przykład przesmażone wcześniej pieczarki, paprykę, cebulę czy szpinak. Warzywa takie jak pomidor mogą uniemożliwić zapieczenie tosta, gdyż zawierają w swoim składzie dużo wody. Ponadto po zapieczeniu są niesamowicie gorące i mogą powodować oparzenia. Niemniej wybór składników do tostów powinien być indywidualny i sprawiać, że, rezultat cieszy podniebienie.

Co ciekawe, coraz częściej w Internecie można znaleźć przepisy na tosty z tostera w wersji na słodko. Klasyczny chleb tostowy przekładany jest różnymi owocami, dżemami i kremami. Jedną z wersji tostów na słodko, która powinna każdemu przypaść do gustu, są kromki w towarzystwie banana, masła orzechowego i owocowej konfitury.

Z czym podawać tosty?

Tosty można jeść bezpośrednio po wyjęciu z tostera bez żadnych dodatków lub z ulubionymi wytrawnymi sosami. Są zwolennicy dodawania ketchupu lub majonezu do środka tostów. Inni z kolei preferują gotowe trójkąty maczane w sosie i delektowanie się każdym kęsem. Tak naprawdę tosty z tostera doskonale smakują z każdym sosem. Dobór odpowiedniego powinien być uwarunkowany głównie składnikami naszych tostów. Zapieczone trójkąty z rybą, na przykład łososiem, świetnie smakują podane z sosem tatarskim lub delikatnym majonezowym. Z kolei tradycyjne tosty z szynką i serem komponują się zdecydowanie najlepiej z ketchupem.

Czego unikać podczas robienia tostów w tosterze?

Wiemy już, jak zrobić tosty w tosterze i z czym je można podawać. Jakich błędów unikać, by były zawsze odpowiednio chrupkie i przepyszne? Oto najważniejsze zasady.

  • Unikanie dodawania składników o sporej zawartości wody, na przykład pomidor czy ogórek,
  • Chrupkość kromek gwarantuje nam m.in. masło. Pominięcie go może spowodować przywarcie pieczywa do płytek tostera.
  • Zbyt krótki czas poświęcony na robienie tostów może spowodować, że będą miękkie i zimne w środku, a ser nieroztopiony.
  • Wykonywanie tostów w brudnym tosterze zazwyczaj kończy się przypaleniem kromek. Zawsze róbmy tosty w czystym urządzeniu!

Przestrzeganie tych prostych zasad to gwarancja przepysznych tostów z tostera, które sprawdzą się jako śniadanie nawet dla zabieganych osób oraz małych niejadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Ostrzałka do noży – jaka najlepsza? Ranking 2022
Ostrzałka do noży jaka najlepsza

Ostrzałka do noży – jaka najlepsza? Ranking 2022

Kiedy gotujemy, noże powinny być przedłużeniem naszej ręki

Next
Jaka patelnia do steków? – Ranking 2022
Jaka patelnia do steków

Jaka patelnia do steków? – Ranking 2022

Idealnie wysmażony stek może stać się popisowym daniem pani domu, jednak jego

You May Also Like