Jak stworzyć kuchnię nowoczesną?

Udana i właściwie zaprojektowana oraz urządzona kuchnia nie może być tylko i wyłącznie praktycznym miejscem, które rzeczywiście ułatwiłoby domownikom realizację własnych pomysłów kulinarnych i codzienne gotowanie obiadów bądź przygotowywanie wspólnych śniadań. Kuchnia ma też pasować do domu.

Ma łączyć się z nim pod względem wizualnym, a wręcz stawać się jego wizytówką, czyli jego punktem reprezentacyjnym. Nowoczesna kuchnia czymś takim może się właśnie stać. O ile rzeczywiście uda się ją zaprojektować zgodnie ze stylem nowoczesnym. Jest na to kilka praktycznych sposobów. Jeden z nich mówi o tym, by całe pomieszczenie kuchenne od góry do dołu wypełnić niemalże jednym jedynym kolorem, czyli bielą.

Nowocześnie – czyli jak?

Jeszcze nie tak dawno biel kojarzyła się przede wszystkim ze stylistyką skandynawską, ale szybko stała się ona równie ważnym i niezastąpionym elementem ogólnego stylu nowoczesnego. Bieli zawsze wygląda dobrze. Rewelacyjnie prezentuje się zresztą właśnie w kuchniach, które w większości przypadków są tak małe i niepozorne, że po prostu źle wyglądają w momencie, gdy zostają wypełnione czernią, ciemnym brązem, szarością albo innymi przytłaczającymi i dość ponurymi barwami. A biel to jednak biel. Jest ona czysta niczym kartka papieru, dlatego zawsze można się z nią obejść nieco inaczej, by za każdym razem stworzyć z niej coś innego. W nowoczesnym stylu właśnie o to po części chodzi.

Różne style – ciekawe rozwiązanie

Teoretycznie  kuchnia nowoczesna mogłaby zostać oparta na tradycyjnych i pospolitych elementach bardzo typowych właśnie dla pomieszczeń zaaranżowanych w ramach stylu nowoczesnego, jednakże czy w takim przypadku rzeczywiście można by było powiedzieć, że jest ona czymś prawdziwie nowoczesnym? Raczej nie. Ten, kto chce iść z duchem czasów i chce wprowadzać współczesne trendy do domowych wnętrz, powinien jednak wysilić się na jakąś oryginalność, by nie powielać standardowych schematów.

Nowoczesność lubi się z nowoczesnym podejściem do tematu. Nawet jeśli nie jest ono do końca idealne i nie doprowadza właśnie do takich idealnych aranżacyjnych efektów. Czasem też nie warto w ogóle próbować wsadzać aranżacji pomieszczeń w jakieś sztywne ramy, bo w ten sposób człowiek nieraz podświadomie zamyka się na różne ciekawe rozwiązania. Nawet jeśli nowoczesna kuchnia zostanie uzupełniona skandynawskimi meblami lub rustykalnymi dekoracjami, nic strasznego się nie dzieje. Pomieszczenia mieszające różne style zwykle są zresztą najciekawsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Tasak kuchenny – prawdziwy must have każdego kucharza

Tasak kuchenny – prawdziwy must have każdego kucharza

Dobrze wyposażona kuchnia jest podstawą do przygotowania zarówno prostych dań,

Next
Rozgrzewające zupy ze świata

Rozgrzewające zupy ze świata

Nie masz pomysłu na zupę?

You May Also Like