Login

Don’t have an account?

Search Results

so far empty...

Loading

Jak myć panele żeby nie było smug?

  • 1 maja, 2022
  • 3 Minutes
  • 0 Comments
Jak myć panele żeby nie było smug?
Jak myć panele żeby nie było smug?
By myKitchen.pl 1 maja, 2022
  • Views: 184
  • Add +

Estetyka oraz utrzymanie paneli w dobrym stanie

Regularne mycie paneli pozwala na dbanie o ich kondycję oraz wygląd. Zastanawiasz się, jak myć panele, żeby nie było smug? Zanim zaczniesz myć podłogę, zadbaj o dokładne odkurzenie jej. Pozbycie się ziarenek piasku, kurzu oraz innych zanieczyszczeń sprawi, że na pewno nie porysujesz paneli, podczas dalszego czyszczenia ich.

Na co zwracać uwagę podczas mycia paneli?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak myć panele, żeby nie było smug, zastanówmy się, na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tej czynności. Najważniejszą kwestią jest zadbanie o to, żeby podczas mycia paneli nie używać zbyt dużej ilości wody. Nadmiar wody może bowiem stać się przyczyną puchnięcia paneli, powstawania między nimi szczelin oraz do innych negatywnych konsekwencji. Ważne jest również to, żeby nie używać zbyt dużej ilości detergentów. Dlaczego? Duża ilość środków czyszczących będzie wymagała dokładnego spłukania, a co za tym idzie – użycia większej ilości wody.

Czym myć panele?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przed rozpoczęciem mycia paneli, jest wybór detergentu. Można zdecydować się na jeden z gotowych środków, dostępnych na sklepowych półkach lub w sklepach internetowych. Jeżeli zależy ci na tym, żeby panele były błyszczące, możesz zdecydować się na umycie ich wodą z niewielką ilością octu. Miej jednak na uwadze, że ocet ma bardzo charakterystyczny zapach, który warto zneutralizować za pomocą kilku kropli olejku eterycznego. Do wyboru masz olejki o przeróżnych zapachach, więc z pewnością uda ci się znaleźć taki, który trafi w twój gust. Dobrym pomysłem będzie też umycie paneli płynem do mycia naczyń, który na pewno nie zostawi smug na twojej podłodze.

Co jeszcze warto wiedzieć o myciu paneli?

Kiedy już podejmiesz decyzję, czym chcesz umyć podłogę, pora na dowiedzenie się, jak myć panele, żeby nie było smug. Staraj się myć panele wzdłuż, tj. zgodnie z kierunkiem łączeń. Dodatkowo, jeżeli chcesz uniknąć smug oraz zacieków, możesz kupić odpowiedni sprzęt, który ułatwi ci mycie podłogi. Zamiast zwykłego mopa, możesz zdecydować się np. na korzystanie z mopa elektrycznego, który pozwoli ci na parowe czyszczenie podłogi. Mycie za pomocą pary jest bardzo skuteczne, a dodatkowo niezwykle proste. Prawidłowe używanie takiego urządzenia pozwoli ci na domycie każdego zakamarka, a ponadto sprawi, że na panelach nie będzie żadnych śladów, w postaci smug lub zacieków. Na koniec warto podkreślić, że regularne mycie paneli sprawi, że proces sprzątania będzie krótszy i łatwiejszy.