Co zrobić z owocami po zlaniu nalewki?

Pyszna nalewka już przygotowana, ale co zrobić z pozostałymi owocami. Wiele gatunków nadaje się do ponownego zalania alkoholem. Nie muszą to być trunki wysokoprocentowe. Przykładowo dobrze z owocami komponuje się wino białe. Co innego można zrobić z owocami po zlaniu nalewki? Doskonale odnajdą się jako samodzielne desery. Mogą być również dodatkami do ciast lub innych dań. Przeciery, sosy dżemy to tylko kilka pomysłów na zdrowy i pyszny posiłek.

Owoce z procentami w deserach.

W zależności od rodzaju owoców po zlaniu nalewki będą się one nadawały do innych deserów. Najlepiej w tego rodzaju kompozycjach odnajdą się tak zwane owoce miękkie. Są to truskawki, jagody, czereśnie itp. Doskonale pasują do tortów i innych rodzajów ciast. Ich intensywny smak nada charakteru subtelnemu deserowi. Miękkie owoce szczególnie „lubią” bitą śmietanę i różne delikatne, słodkie kremy. Mogą one stanowić bazę deserową jako intensywnie aromatyczne praliny albo warstwę ciasta.

Zachowanie tego pysznego smaku na dłużej.

Owoce zlane po nalewce bardzo dobrze znoszą mrożenie. Dzięki temu nie ma problemu z dłuższym ich przechowaniem w zamrażalniku. Takie zimne alkoholowe owoce to pyszne uzupełnienie ciepłych deserów. Budynie, kaszki, a nawet gorące napoje to idealne środowisko dla mrożonych owoców. Co z lodami i sorbetami? W zimnych daniach również doskonale się odnajdą!

Jeśli owoców po zlaniu z nalewki pozostało za dużo to żaden problem. 

Co jeśli owoców jest za dużo na deser? Odpowiedzią są dżemy, konfitury, przeciery i sosy. Zaletą tego rodzaju wyrobów jest ich uniwersalność. Doskonale sprawdzą się zarówno w połączeniu z deserami, ale również jako dodatek do dań mięsnych. Sezonowe owoce zlane z nalewki mogą dodać klimatu niejednemu posiłkowi. Śliwki, morele, brzoskwinie to tylko kilka dodatków, które z mięsami tworzą zgrany duet.

Szybka, ekologiczna przekąska. 

Suszone owoce to metoda na zdrowe chipsy. Jest to niezwykle dobry dodatek do wieczoru filmowego albo błyskawicznego posiłku w trakcie przerwy od pracy. Takie chipsy to przede wszystkim zdrowy substytut dla przetworzonej żywności. Wysokie walory smakowe i pełno wartości odżywczych, czego chcieć więcej?

Sosy o wysokiej gęstości.

Owoce po zlaniu z nalewki mogą stworzyć gęsty i pyszny sos. Wystarczy je wrzucić do sokowirówki oraz dodać miodu. Co z kompozycjami wieloowocowymi? Żaden problem! Połączenie kilku gatunków owoców to świetny pomysł. Taki sos o bogatym smaku pasuje do ciepłych i mrożonych herbat. Jest to także dobry dodatek do sezonowych deserów np. lodów czy gofrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak długo można przechowywać jajka w lodówce?

Jak długo można przechowywać jajka w lodówce?

Jak powszechne wiadomo pod wpływem różnych czynników świeże produkty ulegają

Next
Ile można trzymać zupę w lodówce?

Ile można trzymać zupę w lodówce?

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla kucharza niż zrobienie dużego garnka

You May Also Like