Bez ryzyka

Zakupy bez ryzyka

30 dni na zwrot

Nagrody

Nagrody

za opinie w sklepie

Program

Program

lojalnościowy

Dostawa

Darmowa dostawa

dla zakupów za min. 299zł

Automatyczne kosze na śmieci

Automatyczny kosz na śmieci to nowoczesne rozwiązanie odwiecznych problemów. Często wydaje nam się, że poprawnie dbamy o higienę, bo często myjemy ręce. W rzeczywistości już w sekundę po ich oczyszczeniu, pojawia się na nich cała masa zarazków oraz bakterii, które obecne są na kranie, na klamce, na koszu do śmieci czy na telefonie komórkowym. Aby zminimalizować ten problem, powstały proste w użyciu akcesoria i produkty bezdotykowe, automatyczne, które uruchamiają się samodzielnie. Nie dotykając klapy od kosza od śmieci, zachowujemy większą higienę oraz dbamy o swoje zdrowie.

Jest to szczególnie ważne w miejscach publicznych, tam, gdzie przewija się duża ilość ludzi z różnymi chorobami, zarazkami oraz brudami. Właśnie w szpitalach, restauracjach, hotelach, na stacjach benzynowych, automatyczny kosz na śmieci sprawdza się najlepiej. Często jest stosowany także w domach prywatnych oraz w biurach, ponieważ jest praktyczny oraz higieniczny. Przyda się, gdy w mieszkaniu są dzieci lub usprawni pracę podczas gruntownych porządków. To także świetne rozwiązanie dla osób o pedantycznych skłonnościach lub dla ludzi, którzy boją się zarazków.

Jak działa automatyczny kosz na śmieci?

Działanie kosza jest bardzo proste i pomysłowe. Opiera się na wykorzystaniu czujnika sensorycznego, najczęściej na podczerwień. To on wykrywa ruch ręki i uchyla pokrywę, bez konieczności dotykania pojemnika. Kosz na śmieci, ten automatyczny najczęściej ustawiony jest na średnią wrażliwość. Chodzi o to, by nie uruchamiał się przypadkiem podczas codziennych aktywności. Dlatego najczęściej wykrywa ruch ręki z góry. Mechanizm zasilany jest na baterie, ich ilość oraz moc zależy od konkretnego producenta. Mogą to być 4 czy 6 baterii. Urządzenia automatyczne są energooszczędne, więc takie zasilanie potrafi wystarczyć nawet na rok, a przy okresowej wymianie baterii, posłuży przez długie lata.

Poszczególne modele automatycznych koszy na śmieci różnią się też litrażem oraz kształtem. Mogą to być kwadratowe lub prostokątne produkty, ale popularne są też te półokrągłe. Bywają małe, bywają większe. Na rynku można znaleźć kosze dedykowane do 30l, jak i do 60l. Także design jest intrygujący, bo pojemniki na odpadki są najczęściej gładkie, lecz dostępne w różnych kolorach, takich jak szary, srebrny, czarny czy biały. Jest to podstawowa paleta barw. Oczywiście wśród produktów można znaleźć też te w bardziej wyrazistszych oraz żywszych kolorach.

Kosz na śmieci. Automatyczny produkt od Simplehuman

Sprawdzonym i praktycznym koszem jest ten od Simplehuman. Jest to półokrągły pojemnik, wykonany ze stali nierdzewnej. Elegancki oraz uniwersalny, utrzymany w chłodnej kolorystyce. Wyposażony jest w sensor ruchu przy pokrywie oraz w system przedłużonego otwarcia pokrywy – do 30s. Przez ten czas automatyczny kosz na śmieci pozostaje otwarty i można wrzucić do niego większe ilości odpadków. Produkt posiada podkładkę antypoślizgową, która nie tylko sprawia, że stoi on w jednym miejscu, lecz także chroni podłogę przed brudem oraz zarysowaniami. Litraż kosza to 45l.

Czytaj więcej >>
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
NULL